(Wenckheim) Károly-majori magtárépület, Csorvás
Békés vármegye életében meghatározó szerepe volt a Wenckheim családnak, valamint azt is, hogy a vármegye kifejezetten bővelkedik kastélyokban, kúriákban és egyéb műemlék jellegű épületekben. Ma egy ilyen épületet veszünk szemügyre Csorváson, a Károly-majorban.
A Wenckheim egy osztrák polgári család, amely a németországi Hund törzsből származtatja magát és amely Békés vármegye életében is jelentős szerepet játszott. Békés megyébe a Harruckern családdal történő házasság és kapcsolatok révén kerültek. A Harruckern család az 1700-as évek végére kihalt, a Csorvás-pusztát (ekkor még így nevezték) a Wenckheim család örökölte. A puszta ebben az időben szinte csak legelőként funkcionált. Később csak a Wenckheim családnak majdnem 20 kastélya volt a vármegyében. A többi mellett, Csorvás településen is fontos uradalmat építettek ki.
A csorvási Károly-majorban két magtárépület is volt, ezek közül a nagyobbat az 1890-es évek körül építették. Írásos feljegyzés nem maradt róla, de valószínű, hogy a terveit Ybl Miklós készítette. Tetőszerkezetét az egyik legértékesebb fafajtából, vörös fenyőből készítették. Befogadóképessége 20 vagon termény. A major tulajdonosa gróf Wenckheim Károly volt, akinek a sírja a magtár közelében, az egykori kastély parkjában található. Sajnos a Károly-majori kastélyból semmi sem maradt. Ellenben nem messze található innen Wenckheim Rudolf kastélya, a Rudolf-majorban.